הבנה משמעותית

מתוך Braude

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עורך ראשי-פרנקו בירן הנדסת מערכות מידע סמסטר א'. עורך משנה:ניצן גל.


הבנה משמעותית מסימנים מוסכמים
הגדל
הבנה משמעותית מסימנים מוסכמים

תוכן עניינים

מהי ההבנה?

הבנה הינה תהליך קשה למדי להגדרה היות והיא עשויה להיות שונה מאד מאדם לאדם. שכן,ראוי לזכור כי הבנה הינה תהליך פנימי השונה מאד מאשר נקודת מבט, נקודת תצפית, השקפת עולם או ראייה ייחודית של הדבר. בהבנה הכוונה הינה הרבה יותר פנימית מצד אחד ואילו מצד שני, בו זמנית, הכוונה הינה לכל מה שקורה בין המבין לבין הדבר המובן (בכל עוצמה, סוג של הבנה או דרך)(אתר מאמרים). או שניתן לקצר ולומר: אם אני שומע, אני שוכח; אם אני רואה, אני זוכר; אך אם אני עושה, אני מבין(משפט סיני עתיק).

הבנה משמעותית בתהליך למידה
הגדל
הבנה משמעותית בתהליך למידה

מהי ההבנה המשמעותית?

הבנה משמעותית היא היכולת של בן אדם , לשלוט באופן אבסולוטי בידע התוכני-משמע היכולת להבין נושא לעומקו ולרוחבו,ולדעת כיצד ניתן לשלב אותו בתהליך כלשהו בצורה המתאימה ביותר(מארגני מידע אלסטיים-ורדית ויסבוים ונאוה ויס). ההבנה המשמעותית הינה אחת הכלים המרכזיים של העשרה אינסטרומנטלית שאותה כתב ופיתח פרופסור ראובן פוירשטיין . (מארגני מידע אלסטיים-ורדית ויסבוים ונאוה ויס).


היכן משתמשים בהבנה משמעותית?

הבנה בכלל הינו תהליך אשר מהווה אבן הבנין לכל מעשה בחיינו. בכל שלב בחיינו מינקות עד בגרות וכלה בימים אלו,נדרשת הבנה משמעותית על מנת לשייך קטע מסויים לתהליך כלשהו ולו הקטן ביותר. הדבר החשוב לזכור כי ההבנה המשמעותית אצל בן-אדם משתפרת כל עוד מתבצע תהליך למידה באותו נושא. הדוגמאות המשמעותיות ביותר הינם היכולת ללמוד שפות וללמוד חשבון. ביום יום, אנו מנתחים מערכות מידע ודרכים בהם מתנהלים אירגונים מסויימים בכלל או תהליכים הרבה יותר פשוטים בפרט, אך הבנה משמעותית נותנת לנו את האפשרות לפשט את התהליך על כל רבדיו. (מארגני מידע אלסטיים-ורדית ויסבוים ונאוה ויס).


ביבליוגרפיה

מארגני מידע - מאמר מאת ורדית ויסבוים ונאווה וייס


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי